Головна Політика Працювати з повною віддачею – про звіт голови Буської районної ради Володимира...

Працювати з повною віддачею – про звіт голови Буської районної ради Володимира Замроза

 Керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в  Україні" (ст.55), представляю звіт голови районної ради за грудень 2011 року – грудень 2012 року, у якому коротко зупинюсь на основних аспектах роботи ради та перспективних завданнях на майбутнє. Але перед цим хочу подякувати депутатам  райради, місцевим радам, установам і організаціям, всім, хто доклався до злагодженої роботи районної ради, що  підняло авторитет органів місцевого самоврядування.

 Рішення ради – самостійні
 
Упродовж року рада працювала сплановано, чітко, дотримуючись Конституції України, повноважень та норм, передбачених чинним законодавством та регламентом. Відтак, думаю, всі погодяться, що діяльність районної ради стала помітнішою, а її рішення – самостійними. А їх за звітний період було прийнято 107 (на 8 сесіях). При цьому левова частка роботи відбувалася на засіданнях постійних комісій, які проходили у міжсесійний період відкрито і гласно. І, що важливо, традиційним стало проведення спільних засідань профільних депутатських комісій. Про ефективність роботи свідчить низка рекомендацій з вирішення питань навіть без винесення на пленарні засідання. Ефективно працювала й Президія районної ради, яка узагальнювала зауваження і пропозиції депутатів і формувала питання порядку денного сесій ради.
 
Поряд із цим слід відзначити, що на сьогодні ще не вдалося забезпечити стовідсоткове своєчасне подання документів на розгляд ради їх розробниками та ініціаторами, як цього вимагає Закон України "Про доступ до публічної інформації" та Регламент районної ради. В окремих випадках бажає кращого якісна підготовка питань до їх розгляду, адже розробники чи ініціатори подекуди формально підходять до цього.
 
Щодо відкритості і гласності, то громадськість інформували через районну газету "Воля народу", районне радіомовлення та офіційний сайт районної ради. Поряд із цим хотілося б, аби депутати районної ради, місцевих рад району, місцеві голови активніше розміщували на сторінках районного часопису і на сайті свої позиції щодо актуальних питань життя району та громад.
 
Запити і звернення, як дієвий інструмент
 
Не залишались ми осторонь загальнодержавних процесів. Після ухвалення Верховною Радою України Закону України "Про засади державної мовної політики" районна рада прийняла звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України через загрозу державності України. Також ми зверталися до гаранта Конституції та нашого законодавчого органу щодо недопущення руйнування традиційних християнських  цінностей в українському суспільстві, яке може відбутися через запровадження системи ювенальної юстиції.
 
У центрі уваги ради були не лише патріотичні питання. Постійно турбувала проблема браку коштів на оплату праці працівників бюджетної сфери району, зумовлена підвищенням посадових окладів Кабінетом Міністрів України у січні 2012 року.
 
Ставили акцент і на зверненнях громадян, особистий прийом відбувався щоденно, незважаючи на затверджені графіки. Зауважу, що більшість звернень стосувалася соціального захисту.  Дякую депутатам, які вирішували проблеми громадян, користуючись таким важливим інструментом, як депутатський запит.
 
Сланцевий газ: загроза чи благо?
 
Щиро хочу, щоб депутати, місцеві голови та громадськість району згуртувалися навколо питання видобутку сланцевого газу на Олеській площі. Приємно, що для обговорення цього питання відбувалися спільні засідання депутатської комісії з питань екологічної безпеки та навколишнього середовища та голів місцевих рад, представників громадськості; проходили громадські слухання, на яких була присутня тодішній  депутат обласної ради І.Сех, неодноразово представники районної ради брали участь у семінарах, організованих компанією ШЕВРОН. Планувалася така зустріч і в нашому районі 4 грудня, та з ініціативи ШЕВРОНУ була перенесена. Аналізуючи перспективи та ризики видобування сланцевого газу, я особисто брав участь у теледебатах з науковцями, фахівцями на 12 каналі. Є різні думки щодо цього питання, одні "за", інші "проти". Але варто пам’ятати, що одним із основних завдань збереження природних багатств та благоустрою території для кожного мешканця нашого району повинно бути почуття дбайливого господаря. Сподіваюся, до цього питання активніше долучать місцеві ради.
 
Громади згуртувались – Євросоюз допоміг
 
Для того, аби підтримати сільські громади у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку, тісної співпраці громади та органів місцевого самоврядування, районна рада взяла участь у реалізації проекту Європейського союзу та Проектів розвитку ООН. Їх учасниками в районі цьогоріч стали п’ять сільських рад району – Утішківська, Заводська, Задвір’янська, Тур’янська та Милятинська.
 
Буська міська рада, Красненська селищна рада, Побужанська, Купченська сільські ради перемогли в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку згідно Програми мікропроектів Львівської обласної ради на 2011-2015 роки. У наступному році плануємо долучитись до участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, налагодити міжнародну співпрацю територіальних громад району з територіальними громадами гміни Сулув Люблінського воєводства (Республіка Польща) завдяки укладеній між нами угоди про транскордонну співпрацю. 
 
Загалом у 2012 році рада прийняла 16 місцевих програм, спрямованих на зростання потенціалу району. Сподіваюся, що це дасть можливість вирішити гострі питання, що стоять перед нами – це розвиток громад, соціальний захист, безпека громадян та екологія. Однак з  прикрістю хочу відзначити, що, на жаль, не всі прийняті районною радою програми були профінансовані.
 
Про кошти, оренду і бюджет
 
Особливе місце в роботі районної ради займає питання формування районного бюджету, який ми приймаємо щороку. Довкола цього фінансвого документа завжди ведуться бурхливі дебати, оскільки коштів на все не вистачає, а без виконання дохідної частини бюджету всі програми розвитку території та заплановані соціально-культурні заходи стають лише нездійсненими мріями.
 
Прикро констатувати, що місцевому самоврядуванню у державі приділяється недостатня увага. Сільські, селищні, міські, районні та обласні ради, відповідаючи за стан справ на місцях, не мають належної фінансової підтримки. Через це маємо такий благоустрій, дороги, живемо надіями від виборів до виборів.
 
Питання належного управління та утримання об’єктів спільної власності територіальних громад району є актуальним, через що у звітному періоді ми затвердили нову редакцію Положення про оренду комунального майна спільної власності та врегулювали порядок списання вже непридатного майна. Активно у цьому напрямі працювали профільна депутатська комісія районної ради та конкурсна комісія. За звітний період у нас немає заборгованості з орендної плати за оренду майна спільної власності.
 
Як позитив також хочу відзначити те, що балансоутримувачі  намагалися залучити орендарів до проведення капітальних та поточних ремонтів орендованого ними майна. Протягом звітного періоду за результатами проведених конкурсів відділ освіти уклав 5 договорів оренди, за якими отримано орендної плати на 15758,7 грн; відділ культури – 2 договори і отримав 9911,05 грн; центральна районна лікарня – 4 і отримала 23353,04 грн; районна рада – 3 договори. Як результат, у районний бюджет перераховано орендної плати: райрадою    28806,20 грн, відділом освіти – 6263,18 грн, ЦРЛ – 5629,39 грн, відділом культури – 3537,10 грн.
 
Невирішеним сьогодні залишається питання упорядкування управління підприємствами, установами, організаціями районної комунальної власності. Причини цьому дві: по-перше, це ліквідація Фонду комунального майна та взяття районною радою всіх функцій щодо управління на себе. По-друге, це проблема засновництва комунальних закладів освіти району та Буського територіального центру соціального обслуговування, засновником яких став орган державної влади – Буська РДА. Прикро, але це питання можливо доведеться вирішувати у суді, адже  орган, який наглядає за законністю, на наші звернення відповідей не надає.
 
Спеціаліст райради – помічник депутата
 
Виконавчий апарат районної ради належним чином забезпечує здійснення радою її повноважень, хоча нам часто дорікають його кількістю та структурою. Однак рада повинна забезпечувати належний контроль за виконанням прийнятих нею рішень, проводячи постійний моніторинг їх ефективності, розробляти рекомендації щодо змін, проекти рішень. Саме тому роль працівника виконавчого апарату є досить вагомою. Тим більше, що фаховий спеціаліст виконавчого апарату – це також помічник і радник для кожного депутата, сільського, селищного голови.
 
Загалом є питання, які потребують додаткового часу та осмислення в майбутньому. Звітуючи перед вами, я намагаюся не лише підсумувати свою роботу за певний період, але й проаналізувати стан справ для того, щоб накреслити напрямки діяльності на майбутнє. Адже невирішеними залишаються питання соціального захисту, розвитку бюджетної сфери, благоустрою населених пунктів, надання  якісних послуг в медицині, освіті і культурі.
 
Я щиро вдячний за підтримку тим, хто допомагав розумінням  та конструктивними порадами і закликаю усіх надалі працювати з повною віддачею.
 
Голова Буської районної ради Володимир ЗАМРОЗ