Заступник голови Львівської обласної ради Юрій Гудима сьогодні, 30 січня, взяв участь у нараді щодо запобігання та боротьби з незаконними рубками, попередження розкрадання лісопродукції та іншими порушеннями у галузі лісових ресурсів.
Захід відбувся у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства за участі першого заступника голови Львівської ОДА Василя Лозинського, директорів та головних лісничих державних лісогосподарських підприємств, правоохоронних та природоохоронних органів, громадськості та ЗМІ.
Як наголосив у своєму слові Юрій Гудима, важливо, що Кабмін бере під контроль таку гостру проблему з незаконними вирубками лісів.
«На моє переконання, дієвий результат буде за умови ефективної комунікації влади, державних лісогосподарських підприємств з правоохоронними органами. Необхідно долучати до роботи також органи місцевого самоврядування, оскільки вони зараз, на жаль, пасивні до проблеми незаконної вирубки лісів. Упевнений, така комунікація давала би кращий і швидший результат», – наголосив Юрій Гудима.
Крім того, заступник голови облради висловив думку про широке використання квадрокопетрів для аналізу території лісів та пожежної безпеки, а також про встановлення шлагбаумів на лісових дорогах.
«Треба апелювати до свідомості наших людей, пояснюючи, що це наша земля, наші ліси і наші природні ресурси необхідно берегти», – підсумував посадовець.
За словами очільника Львівського ОУЛМГ Анатолія Дейнеки, обсяги незаконних рубок реально є фоновими і не становлять великих загроз для екологічної безпеки Львівщини. «Але наше спільне завдання взагалі ці речі мінімізувати. Отож, у лісах області у 2019 році виявлено 1925 куб. м незаконно зрубаної деревини, сума шкоди завдана лісовому господарству становить 12648,4 тис грн.
Протягом 2019 року вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 1001 рейд з охорони лісу та державного мисливського фонду. У результаті проведеної роботи складено 229 протоколів на лісопорушників (сума штрафів – 55,5 тис грн, сума завданої шкоди становить 827,3 тис грн)», – поінфомував Анатолій Дейнека.
Усі виступаючі зійшлися на думці, що головне – це просто фізично не допустити лісопорушників до лісу і тільки тісна співпраця всіх сторін дасть позитивний результат у боротьбі з незаконними рубками.
Відтак за результатами наради окреслили план заходів з унеможливлення порушень у лісовій галузі.
«Львівщина має бути зразком в охороні лісів», – підсумував очільник Львівського ОУЛМГ.
Варто додати, що з метою забезпечення охорони лісів, раціонального використання лісових ресурсів, попередження нелегального обігу деревини і боротьби з незаконними рубками Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Головним управлінням Національної поліції у Львівській області підписані «Спільні заходи щодо запобігання та боротьби з незаконними рубками, попередження розкрадання лісопродукції та іншими порушеннями у сфері охорони лісових ресурсів» від 24 січня 2020 року, якими передбачено проведення спільної рейдової роботи, впорядкування лісопильних об’єктів та системної роботи в засобах масової інформації з висвітлення питань додержання вимог лісового законодавства.