Головна Сільське господарство Чи польське молоко смачніше – дізнавалася “Воля народу”

Чи польське молоко смачніше – дізнавалася “Воля народу”

З кожним днем в наших продуктових крамницях з'являється все більше польських продуктів. Якщо раніше це були лише ковбаси, консерви, твердий сир та масло, то сьогодні торгують навіть молоком, йогуртами та солодощами. Краян приваблює помірна ціна та якість продуктів польських виробників. Це й нагода для наших краян-човників заробити на різниці в ціні. Що і по чім – дізнавалася "Воля народу".

Наша західна сусідка вважа­ється досить недоро­гою країною. З-поміж інших країн Євросоюзу, тут найде­шевший продуктовий кошик. У Польщі, порівняно з Украї­ною, дорожчі лише хліб – від п'яти до десяти гривень, гречка і рис – до 23 гривень. Цукор теж в ціні – від 18 гривень за кілограм. Зі слів нашої землячки п.Оксани, яка часто їздить в Польщу за по­купками, з україн­ських про­дуктів її сім’я споживає ли­ше хліб, сіль, цукор і гречку, решту купує за кордоном. Жінка каже, що навіть витрати на бензин, а поїздка їй обхо­диться в середньому 250-300 грн, страху­вання автомо­біля та інші видатки все одно не пере­вищують суттєву еко­номію на покупках.

Серед ходових продуктів – мо­лочні вироби. Літр поль­ського молока кош­тує 8-10 гривень, 400 г сме­тани – 6-9 грн; 200-гра­мова пачка си­ру кисломолочного – 7 грн. І справа не лише в цінах, каже жінка. Польські про­дукти значно якісніші за наші: "Хоро­ший голландський сир у Польщі можна купити за 36-37грн, у нас є сири по 40 гри­вень, але це "мило", яке аж скри­пить під зубами. Масло кош­тує мінімум 9 грн за упа­ковку, в Україні за таку ціну мож­на придбати хіба що спред".

Крім того, в Польщі перед ве­ликими святами у магази­нах та супермаркетах про­водяться "про­моції" – знижки на певні види про­дуктів (на відміну від України, де пе­ред святами ціни навпаки – підви­щують). "Якщо потрапити на акцію, – ділиться досвідом п.Оксана, – кіло­грам сирого м'яса (лопатку, шинку тощо) можна купити за 28 грн, у нас дешевше, ніж 40 немає. Більш-менш нормальний фарш – 12 гривень, а хороший – від 25грн. У нас, мінімум, 35. Курятина там по 15 грн за кіло­грам, у нас – 20-22. Таке ж спів­від­но­шення і з ков­басними виробами. Дешевші там і овочі, і фрукти – ціна на яблука, на­приклад, удвічі нижча. Більш, як удвічі дешевші шоколадки – по 3,50грн. Вигідно купувати і побутову хімію – пральні по­рошки, а також дитячі підгузки тощо".

Не виклю­ченням є й про­мислова група товарів: ще кілька років й одя­гатися поїдемо в Польщу, якщо, звіс­но, це буде дешевше для пересічного українця.

Ірина КОРЧИНСЬКА