Головна Свято 1 листопада, у Буському районному Народному домі відбулася урочиста академія з нагоди...

1 листопада, у Буському районному Народному домі відбулася урочиста академія з нагоди 94 річниці утворення Західно-української Народної Республіки

 У четвер, 1 листопада, у Буському районному Народному домі відбулася урочиста академія з нагоди 94 річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки, якій судилось прожити недовго, але її проголошення не було випадковістю, 

а втіленням вікового прагнення українців жити у незалежній Україні.
 
На початку урочистості під супровід пісні "Ой у лузі червона калина" пластуни куреня ім.Івана Тиктора станиці Красне винесли на сцену велике синьо-жовте полотнище, де до них приєднався Народний чоловічий ансамбль "Січові стрільці" із Задвір’я (кер. Роман Ладига). Квіти від учасників зібрання лягли до пам’ятника Першого Президента ЗУНРу Євгена Петрушевича та до пам’ятника Незалежності.
 
Виступаючи на урочистій академії, голова Буської районної ради Володимир Замроз, згадуючи події більш як 90-літньої давності, зазначив, що "навіть за такий невеликий термін ЗУНР зуміла підняти національний дух українства та зробити вагомий крок на шляху до майбутньої незалежності. Певна річ, у  діяльності ЗУНРу були певні прорахунки. Однак пробудила в українців почуття гідності за свій край, запалила у їх душах відчуття волелюбності та патріотизму. Українці жадали свободи, звільнення від усіх зайд та окупантів. Не шкодуючи власних життів, боролись за суверенну Україну. Але історія має властивість повторюватися, якщо люди не засвоїли її уроків. Тож дуже важливо, щоб сьогодні, коли ми отримали таку омріяну для зунрівців суверенність, не руйнувати досягнутого, не втрачати незалежницьких орієнтирів, а бути наполегливими та відповідальними  державотворцями. Це наша спільна мета задля утвердження доброго імені України у світі. 
 
А ми єдині у тому, що не може бути національної держави без національної ідеї, здатної об’єднати навколо себе весь народ. Соборність українських земель повинна бути органічно взаємопов’язана із соборністю українських душ, консолідацією українського суспільства, у збереженні української мови".
 
У святковому концерті взяли участь уже знані колективи – Народний чоловічий ансамбль  "Січові  стрільці" та сімейний дует "Червона калина" у складі Марії та Володимира Благих із Задвір’я, Народний хоровий колектив працівників культури  (кер.Г.Возняк), Зразкова хореографічна студія "Арніка" (кер. А.Діяк), вокальні чоловічий та жіночий ансамблі з Яблунівки (кер. О.Зеліско, О.Піджарко), вокальне тріо у складі Ольги Курій, Тіни Бойко та Олени Вітюк із Буського БДЮТу, вокальні дуети у складі Антона Романіва і Ростислава Діжака з Буської першої та Олени Козин та Оксани Приставської (дует скрипальок) з Красненської першої, солістка Наталя Сорока. Урочисту академію вели Ірина Калиновська та Любов Огороднік.