Головна Свято Людям з особливими потребами присвячуємо

Людям з особливими потребами присвячуємо

Люди з особливими потребами, з особливими долями. Їхнє життя – це труднощі, значно більші від інших, це неймовірне терпіння і переживання. Але водночас і витривалість та мудрість, бо через вимушену обмеженість у  буденних речах вони вчаться бачити красу і добро там, де більшість цього не бачить. Жменька тепла, щира посмішка і дружнє плече – ось що насамперед потрібне для щастя людям з обмеженими можливостями. Саме так вони хочуть, аби їх  називали. І мають на це право. Тому, незважаючи  на усталений термін "інвалід" у ЗМІ, нормативних і законодавчих актах, що буквально означає "непридатний" (з Вікіпедії), ми намагаємось виховувати толерантне ставлення до людей з особливими потребами. А їхню районну Асоціацію часто називаємо спільнотою неповносправних. Саме про цю дієву громадську організацію, якій цьогоріч виповнилось 20 років, наша сьогоднішня розповідь.
    У п’ятницю, 14 грудня, згуртуються члени Буської РАІ в затишному актовому залі музичної школи, яка вже не один рік дарує гарну можливість спільноті людей з особливими потребами збиратись у майже родинному великому колі, аби поділитись досягненнями, обговорити проблеми, накреслити плани на майбутнє і підтримати один одного. А поспілкуватись і справді є про що, бо Асоціація росте і активно розвивається. Як кажуть у народі, два десятки років прожити – не поле перейти. А ще й громадській організації, яка потребує підтримки і сприяння від влади і доброчинців. Заради об’єктивності обов’язково зазначимо, що увагою ані від першої, ані від других Буська РАІ не обділена. Друзів в нашої спільноти і справді чимало, тому, за словами голови РАІ Софії Климус, перемоги і злети надбужанських неповносправних – це і їхні перемоги. Чи то у спорті, чи в музичному мистецтві.
    Пишається Асоціація вагомими досягненнями свого члена, майстра спорту з фехтування Антона Дацка, численними перемогами легкоатлетів і футболістів. До слова, спортивний комітет очолює член президії РАІ Василь Фабіянський. Не менших успіхів досягли й співаки і театрали під керівництвом Миколи Сироти, Андрія Коника, Ірини Макар і Мар’яни Климус. "Діти надії", "Бусленята" та окремі солісти гідно представляли надбужанську спільноту на міжнародних і всеукраїнських фестивалях.
    Справжнім акумулятором цікавих ідей і добрих справ є заступник голови РАІ Людмила Ціхоцька, фінансові справи веде досвідчений бухгалтер Віра Свистунова. І вже майже десять років очолює цю одну із найкращих Асоціацій інвалідів голова Софія Климус.
    Не забувають в РАІ і своїх попередніх очільників – Віктора Борозенця і Володимира Хоменка. Запрошують на зустрічі, радяться і вручають пам’ятні подарунки.
    Сьогодні Буська районна Асоціація інвалідів налічує 297 членів, зокрема 45 дітей. Її двері на вулиці Парковій,8 (поблизу Управління соцзахисту) завжди відкриті для кожного, хто потребує допомоги і підтримки. Кожен надбужанський інвалід за бажанням може стати членом Асоціації (тел.:2-35-35,  (067)6737072). А ще тут чекають людей ініціативних, активних. Та  сподіваються на  тісну співпрацю з фахівцями із соціальної роботи Буського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (керівник Надія Адамчук), які віднедавна почали працювати при кожній сільській раді.
    Насамкінець варто згадати і те, що у п’ятницю в РАІ відбудеться не лише ювілейна зустріч і концерт, але й посвячення оновлених приміщень загальною площею більше 52 м2 (для порівняння в 2003 році вона становила 22,05м2). Відтак у РАІ з’явилась нова комп’ютерна кімната (на знімку внизу), у якій проводять дозвілля, гурткову роботу і зустрічі. Мають тренажери і тенісний стіл, й інший спортивний інвентар.
    Загалом, за словами Софії Климус, завдяки благодійникам  з’явилась в Асоціації необхідна сучасна офісна техніка. "А коли прийшла сюди вперше, – пригадує Софія Якимівна, – стояв лише стіл в холодному приміщенні, стілець довелося нести з дому".
    Сьогодні тут усе по-господарськи сяє чистотою і новизною. На стінах – велика галерея дипломів і грамот, на полицях – рукотворні витвори членів спільноти і, що головне, тепло, затишно, з санвузлом і туалетною кімнатою. Усе – з турботою для членів великої родини під назвою Буська районна Асоціація інвалідів. Чимала заслуга у цьому голови РАІ Софії Климус, якій  члени  Асоціації, користуючись нагодою, висловлюють щиру подяку. Ще й вірша присвятили (див.внизу).
    Ірина  ГАЄВСЬКА

Вже майже десять літ минає
    Як стали Ви до наших лав.
А час невпинно так втікає,
Що й зупинять його
ніхто й не став.
У кожного – свої страждання,
 У кожного – своя біда,
Ви ж нас усіх
в спільноту об’єднали,
Відтоді ми – немов одна сім’я.
Для нас Ви наче мати рідна,
Що серцем чує біль.
Водночас жінка мудра
й сильна,
Що вірну обирає ціль.
Вперед іде і нас веде,
та долі на краще міняє.
І справжню суть
в життя несе,
На коліна ж упасти не дозволяє
Отож нелегкий маєм путь,
Та раді, що Ви разом з нами.
Нехай оберігає Вас Господь,
Ми ж поруч будем з Вами.

Галина ОБІРИК-МАЙБА