Головна Цікаво Десять продуктів, які допоможуть подолати стрес

Десять продуктів, які допоможуть подолати стрес

891

Вісім років тому журналістка Анна Мегі прийшла до терапевта Шарлотті Уоттс з проблемою. Вона відчайдушно потребувала десять засобів, які допомогли б їй справлятися з хронічним щоденним стресом. Універсального рецепта на той момент не існувало, але А.Мегі і Ш.Уоттс розробили свою систему харчування, яка дозволяє людям відчувати себе більш розслабленими і щасливими щодня.

Журналістка і терапевт провели численні дослідження і склали список з декількох десятків продуктів, регулярне вживання яких здатне підняти настрій. На основі цього списку вони написали книгу ТІе Ое-Зігезз біеі.

І.Селера. Цей овоч має сильний заспокійливий ефект. Дослідження показали, що вживання в їжу всього чотирьох стебел селери в день може зняти підвищений артеріальний тиск – головну ознаку стресу. Також ця рослина містить триптофан – речовину, яка викликає звільнення серотоніну, гормону радості, що допомагає отримати відчуття затишку і спокою.

2.Часник. Цей продукт допомагає привести в норму кровообіг, вирівняти баланс цукру в крові, посилює процеси детоксикації в організмі. Це відмінний оксидант, який допомагає захищати клітини і тканини внутрішніх органів, які можуть сильно постраждати при стресі. Його регулярне вживання покращує не лише здоров'я, а й настрій.

3.    Брюссельська капуста, а також броколі, білокачанна капуста. Всі вони містять сполуки сірки, які стимулюють вироблення в організмі ферментів, що зупиняють ріст ракових клітин. Також всі ці продукти здатні знижувати рівень тривожності і депресії.

4.    Лакриця. Відмінний засіб для боротьби з втомою і хронічним стресом. Змушує наднирники виробляти ферменти, що пригнічують кортизол, головний гормон стресу. Також лакриця допомагає підтримувати на належному рівні концентрацію цукру в крові, що позитивно позначається на продуктивності протягом робочого дня і можливості зосередитися на вирішенні складних інтелектуальних завдань.

5.    Жирна риба. Кислота Омега-3, що міститься у великих кількостях в макрелі, лососеві, форелі і сардинах, допомагає мозку залишатися здоровим і боротися зі стресом та дратівливістю.

6.    Ромашка. Експерти рекомендують регулярно пити ромашковий чай. Він лікує безсоння, відчуття постійної тривоги і проблеми з шлунком. Також покращує стан шкіри обличчя: пропадають темні кола під очима і одутлість обличчя.

7.    Шоколад. Дослідження показали, що 40 грамів темного шоколаду на день здатні допомогти впоратися зі стресом і збільшити викид в організмі ендорфінів -гормонів радості і насолоди. Цей продукт також додає енергії втомленому організму.

8.    Арахіс. Містить масу речовин, які допомагають боротися з тривожністю. Допомагає приборкати апетит і знизити тягу до солодкого.

9.    Оливкова олія. Центральний компонент середземноморської дієти, який захищає від стресу і серцево-судинних захворювань. Також цей продукт здатний захистити від деградації мозок, серце, печінку і очі, на які зазвичай вкрай негативно впливає стрес.

10.    Ягоди. Ягоди багаті на антиоксиданти, які підтримують функції кровообігу в мозку. Вони також допомагають організму справитися з хронічним стресом, знизити рівень холестерину в крові. Експерти рекомендують частіше їсти малину, чорницю і лохину (голубицю).