Головна Цікаво Стихія знову випробовує

Стихія знову випробовує

2054

За минулий тиждень зима добряче випробувала Львівщину та наш район зокрема. Сильні хуртовини та пориви вітру до 20-25 метрів за секунду ускладнили пересування майже на усіх автошляхах області – перемети снігу на дорогах місцями сягали й трьох метрів. У сусідньому районі не доїхала вчасно швидка до закуреного села, в результаті чоловік помер у лікарні. А в Олеську сильні вітри "поглумилися" над оселями краян: вивертали дерева, які падали на будинки (на знімку), зривали покрівлі та видували шибки. Як у Бущині ліквідовували надзвичайну ситуацію, – далі.

Мело-мело по всіх усюдах

Вранці 31 січня передуло дороги до 16 сіл Бущини. Для їх розблокування задіяли усі служби життєзабезпечення району: на розчищення доріг вийшли 5 одиниць спецтехніки Буського райавтодору, 3 – Бродівського ДЕД, техніка Райуправління водного господарства та МНС. «Спільними зусиллями у першій половині дня звільнили шляхи до частини населених пунктів», – розповідає Геннадій Булавенко, завсектору з питань цивільного захисту населення Буської РДА. Рішенням комісії ТЕП та НС райдержадміністрації від 22 січня усі служби працювали в посиленому режимі.

На проблемному відрізку дороги Ожидів-Соколівка не здолав снігові замети рейсовий автобус з пасажирами, – їм на допомогу вирушили рятівники з Олеська. Наступного дня там знову визволяли автівки зі снігової пастки. Небезпечно було і на побужанській дорозі зі сторони Яблунівки і Ленарівки – негода захопила в полон з десяток автомашин.

Двометрові снігові замети повністю перекрили дорогу до Чанижа. Спроби розчистити шлях були марними -жодній снігоочисній техніці не під силу такі сніги. Тож днями дорогу до села розчистив "ротор".

Повністю передуло автошлях і до Задвір'я. Через Неслухів до села дорогу так і не прогорнули (аж надто високими були снігові замети), тож "пробивались" через Балучин, Полтву, аби дістатись до відірваного від райцентру Задвір'я. Та вже у вівторок, 4 лютого, проїзд відновили за допомогою «ротора».

Загалом на пульт чергового державної служби НС (керівник Юрій Мурин) надійшло 15 тривожних сигналів, серед яких і про 2 пожежі в Ліску та у Буську. Рятівники допомагали звільнитись зі снігового полону водіям навіть у найвіддаленіших селах.

Без світла, але обігріті

Негода пошкодила і лінії електропередач. У п'ятницю, 31 січня, частково знеструмлене смт.Красне, села Русилів і Балучин. На лінії оперативно виїхали аварійні бригади та ліквідували неполадки. А вранці 1 лютого без світла залишились 16 населених пунктів в районі. Того ж дня служба РЕМу повністю відновила електропостачання до помешкань краян.

Щодо місць, де можна зігрітись, то в районі налічують 14 стаціонарних пунктів обігріву у школах, у Буській, Красненській, Олеській лікарнях, а також у приміщенні Буської райради.