Дуже часто через неможливість завагітніти, пари посилено шукають проблему безпосередньо в статевій сфері і проходять безліч дорогих аналізів, курсів лікування і зміцнення організму. Проте будь компетентний лікар, зацікавлений в першу чергу в результаті, а не в особистісних інтересах, бачачи перед собою абсолютно здорову молоду пару, зіткнувшись з даною проблемою, запропонує звернутися до ендокринолога.
Ендокринологія є порівняно молодою, активно розвивається наукою. Поле діяльності ендокринологів – різні захворювання ендокринної системи. Іншими, більш доступними словами, дана наука займається дослідженням гормонів. А адже саме через них в нашому організмі відбуваються різні видимі зміни, такі як надмірна вага або виснаження, неможливість настання вагітності, поява пухлин, порушення менструального циклу.
Ендокринологія надзвичайно тісно пов'язана з такими науками, як кардіологія, гінекологія та онкологія. Найчастіше за успішну роботу ендокринної системи відповідає щитовидна залоза. Тому, причина ненастання вагітності може ховатися саме в ній.
Чим може допомогти ендокринолог?
Хороший ендокринолог в Києві запропонує спочатку оглянути щитовидну залозу, а потім – здати тест на гормони. Також, після деяких аналізів, можливе виявлення хронічних ендокринних патологій. У такому випадку вагітність наступає. Однак протягом усього часу виношування дитини, жінці слід регулярно спостерігатися у ендокринолога. Це зменшить ризик народження малюка з якими-небудь відхиленнями, збільшить шанс розвитку здорової дитини та благополучного протікання всієї вагітності для матері.
Ендокринолог виробляє лікування таких захворювань, як:
1. Нецукровий діабет (симптоми: підвищене сечовипускання, постійне відчуття спраги)
2. Цукровий діабет (симптоми: недолік інсуліну в крові)
3. Акромегалія (симптоми: підвищене вироблення гормону росту)
4. Аутоімунний тиреоїдит (симптоми: збільшення щитовидної залози, недолік йоду в організмі).
Ендокринологія ділиться на два підрозділи: діабетології і дитячу ендокринології. Діабетологія займається лікуванням і дослідженням, а також запобіганням цукрового діабету та його наслідків. Дитяча ендокринологія вивчає порушення в розвитку дітей і підлітків, пов'язані з діяльністю ендокринної системи та вироблення гормонів.
Інфекція – ще одна можлива причина
Однак якщо після всіх досліджень і успішного лікування, вагітність так і не настає, тоді можливі приховані причини. Наприклад, інфекції статевої системи, які дуже важко піддаються діагностиці і можуть просто «ховатися» при коректній діяльності імунітету. До таких інфекцій, що передаються статевим шляхом, відноситься хламідіоз.
Щоб встановити наявність даного захворювання, бажано пройти такі аналізи, як:
1. ПРЦ-діагностику;
2. Цитологічне дослідження;
3. Імунологічний аналіз крові.
Тільки на основі досліджень цих трьох типів можна сміливо стверджувати наявність або відсутність даного захворювання. Також, можливо прояв таких симптомів, як гнійні виділення з слизових статевих органів, свербіж, болючість сечовипускання у чоловіків. «Жіночий» хламідіоз протікає практично безсимптомно і починає загострюватися при зниженні захисних функцій імунітету або настання вагітності. Однак «передумовою» до наявності хламідіозу може бути ерозія шийки матки, свербіж в районі статевих органів і заднього проходу, хворобливість і підвищене сечовипускання.
Наслідком хламідіозу і у жінок, і у чоловіків може бути безпліддя, ураження прямої кишки, аномалії розвитку плода, позаматкові вагітності та викидні. Гарантією швидкості одужання є своєчасне звернення до лікаря і ефективне лікування. Відповідно, при діагностуванні самостійно будь-яких перерахованих вище симптомів, слід негайно звернутися до кваліфікованого фахівця.