Головна Право Водії на Бущині перевантажують вантажівки та нищать дорожнє полотно

Водії на Бущині перевантажують вантажівки та нищать дорожнє полотно

Наприкінці серпня керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак провів нараду за участю представників ДАІ, райавтодору та сільськогосподарських підприємств, на якій йшлося про вивезення солодких коренів на переробку з дотриманням як правил дорожнього руху, так і перевезень. Тобто водії не повинні перевищувати швидкості, перевантажувати автомобілі та виносити на колесах болото з полів на дорогу. Однак нещодавно інспектори районної ДАІ на вїзді в Яблунівку зупинили 8 фур, перевантажених цукровим буряком, вони направлялись на Радехівський цукровий завод. На місце події виїхали керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак, представник ГО "Обласний Автомайдан" Назар Михайлюк та журналісти.

Водії перевантажених автівок себе винними не визнають (хоча, як власники транспортних засобів, мають відповідати як за транспорт, так і за його завантаженість), мовляв, вони сиділи в кабіні і не бачили, скільки тонн солодких коренів їм завантажили в кузов. А машини заповнені вщерть,  це видно навіть неозброєним оком. Мало того, що нарощені борти причепів, що вже є порушенням правил, то ще й поверх насипом цукрові. Проте це водіїв аж ніяк не бентежить, вони не могли взяти втямки, чому їх зупинили. Тому вирішили піти в наступ, виставивши свої претензії: вони не перші, (та й, мабуть, не останні), хто так їздить, нарікали на подорожчання солярки, на погані дороги, за які сплачують податок. Але аж ніяк не замислюються, що таке перевантаження може спричинити біду,  вони ж то їдуть населеним пунктом, а по обочині ходять діти. І ненароком "зайвий" буряк може "вистрибнути" з кузова, як це сталося минулого року. Хто тоді відповідатиме і візьме на себе вину?

Вочевидь, не так, як з перевізниками, тому варто добре читати договір і таким чином захищати себе. Один з водіїв навіть навів приклад з Миколаївського цементного заводу, де ніколи не навантажать більше технічної норми автомобіля, бо завод несе за це відповідальність. Чому цього не роблять інші заводи? Водії переконані: не буду я, то на моє місце прийде інший. А хто ж сьогодні хоче втратити хоч якийсь заробіток? Тому єдине  дотримуватись правил перевезень. Будуть завантажені вантажівки нарівні з бортами (у КамАЗах 1,2 метра від дна кузова)  і претензій ніяких не буде. А найкраще, коли стоятиме вага, про що пообіцяв Є. Кичурчак, тоді відразу покаже на скільки перевантажена автівка. "Тоді буде спокій, погоджуються самі водії,
перегрузів не буде, і ми з чистою совістю будемо їхати на вагу". Що заважає їм сьогодні зробити це з чистою совістю?

Євген Кичурчак зазначив, що всі хочуть, щоб влада навела порядок перевезення цукрового буряка у відповідності з законом. Але якщо кожен із цього ланцюга (сільськогосподарський виробник  перевізник  цукровий завод) не почнуть працювати з себе, а нарікатимуть на когось, то нічого не вирішиться.

На перший раз обійшлося профілактичною розмовою. Наступного ж, коли не приймуть до уваги зауважень, повідомили працівники ДАІ, водії заплатять штраф, а коли протягом року станеться ще одне порушення, то можуть позбутись і посвідчення водія на півроку, чи й більше.

Лариса ГАРАСИМІВ