З 1 по 31 жовтня 2014 року Буський РВ ГУМВС України у Львівській області проводить місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів і вибухівки, які населення зберігає незаконно.
На першому етапі акції, що відбувся навесні, до Буського РВ ГУМВС України у Львівської області було здано 14 одиниць вогнепальної зброї, 5 газової, 2 нарізної зброї армійських зразків, 7 мисливських стволів, а також понад три кілограми вибухових речовин. Після роз'яснювальної роботи двоє громадян були звільнені від кримінальної відповідальності за незаконне зберігання вогнепальної, холодної зброї і боєприпасів.
Отож усім, хто має вдома незареєстровану вогнепальну зброю, спеціальні засоби самооборони, боєприпаси і вибухові матеріали, слід здати їх у райвідділ міліції за місцем свого проживання.
Значною перевагою місячника добровільної здачі зброї стала можливість зареєструвати незаконно придбану чи знайдену зброю. Звичайно, це можливо лише за умови, що даний вид зброї (наприклад, мисливська гладкоствольна рушниця, газові пістолети, револьвери) підлягає реєстрації згідно з чинним законодавством України. У таких випадках вона перевіряється за кулегільзотекою та номерним обліком на причетність до можливість скоєння злочинів. Після цього, за відсутності перешкод, сумлінні громадяни можуть отримати дозвіл на реєстрацію добровільно зданої зброї в особисте користування. Решта зброї, набоїв та вибухонебезпечних речовин після відповідних перевірок знищується, а громадяни, які добровільно здали зброю, звільняються від відповідальності.
Довідка: згідно із ч.3 ст.263 ККУ "Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами" – звільняється від кримінальної відповідальності особа, … якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої. Згідно із ч.1 ст.263 ККУ (носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) особа несе кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років, а згідно із ч.2 ст.263 ККУ (носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іниюїхолодноїзброїбез передбаченого законом дозволу) – карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років.
Також повідомляємо, що згідно ст.264 ККУ наступає кримінальна відповідальність за недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів і карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на такий же строк.
М.ЦЮПКА, старший сержант міліції