Головна Життя Як зберегти своє здоров’я і здоров’я малюка під час вагітності?

Як зберегти своє здоров’я і здоров’я малюка під час вагітності?

Вагітність чинить сприятливий вплив на жінок. Надає їм упевненості у собі, допомагає відкрити нові таланти і здібності. Усвідомлення зародження нового життя усередині, під самим серцем, сприяє виробленню відповідальності за себе і свій організм.

На які продукти варто зупиняти вибір майбутньої матері? Як вести себе з чоловіком або колегами по роботі? Як уникнути стресу і нервового перенапруження? З цими та іншими питаннями стикається кожна жінка в цікавому положенні.

Харчування

В період всієї вагітності особливо важливо правильно харчуватися і отримувати необхідний обсяг вітамінів і корисних речовин. Дитина для свого росту і розвитку використовує речовини, які ви даєте йому з їжею.

Щоб всі процеси протікали без збоїв, потрібна достатня кількість білків, жирів і вуглеводів.

Завдання жінки – харчуватися таким чином, щоб забезпечити правильне формування плоду, підтримувати в нормі власне здоров'я. Якщо вона не впевнена в правильності меню, краще приймати додаткові вітаміни. Допомогти в їх виборі повинен лікар, який проводить ведення вагітності при пологовому будинку.

На початку вагітності харчування майбутньої матері мало відрізняється від звичайного. У другій половині зростання плоду прискорюється, відповідно, посилюється навантаження на всі системи і органи матері. Тому слід збільшити загальну кількість їжі. На восьмому і дев'ятому місяцях обмежений прийом солоних і гострих страв, консервів та копченостей. Слід уникати напівфабрикатів.

Інтимне життя

Чимало питань виникає і в інтимній частині життя:

Чи може постраждати плід? За твердженням сучасних фахівців, статеве життя в цей час безпечна. Ні сам статевий акт, ні оргазм не здатний нашкодити малюкові, якщо у вас здорова вагітність. Дитина знаходиться під надійним захистом плодового міхура, вхід в матку закриває спеціальна пробка.

Не пропаде інтерес до сексу? У жінки може навіть посилитися статевий потяг. Це викликано підвищенням рівня гормонів і припливом крові в область тазу. Зниження інтересу до сексу може відбуватися на першому триместрі. До цього призводять нудота, втома, больові відчуття в грудях. В останньому триместрі заважає збільшений живіт і підвищена чутливість грудей.

Можуть допомогти невеликі експерименти (нові пози), ніжність і взаєморозуміння.

Емоційні прояви

Деякі тривоги і страхи жінка може відчувати на несвідомому рівні. Наприклад, її може лякати реакція керівництва на нове положення. Є деякі рекомендації з цього приводу. Оголошувати про швидкий відхід в декрет краще в середині терміну. Це не змусить адміністрацію раніше часу нервувати, але при цьому вона встигне підібрати вам заміну. Пам'ятайте, що звільнити вагітну можливо тільки у випадку повної ліквідації підприємства.

Потрібно навчитися зберігати душевний стан при будь-якій ситуації дуже важливо для здоров'я майбутньої дитини. Якщо ж жінка від природи схильна приймати все близько до серця, слід використовувати деякі заспокійливі засоби. Найпридатніші – настоянка пустирника і валеріани. Вони відносно безпечні навіть для вагітних. Ефект виходить позитивний. Можна приймати відповідно до інструкції, а можна взяти з ними ванну.