Протестуючи проти бездіяльності влади з приводу ремонту місцевих автошляхів, мешканці селища Красне, як і обіцяли, 17 вересня перекрили державну дорогу загального користування Т-18-06 на пішохідному переході біля залізничного переїзду та мосту через колії. Нагадаємо, про це йшлося у зверненні депутата районної ради від Красненського округу Богдана Глови до голови Львівської ОДА Віктора Шемчука, голови Львівської облради Петра Колодія та голови Служби автодоріг у Львівській області Миколи Гнатіва, опублікованому у попередньому номері «Волі народу».
Як зазначалося у заяві, після звернення депутатів, постійних комісій і сходу громади дорожні служби розпочали засипати ями при в'їзді в Красне зі сторони Буська, проте не завершили. І це після того, як Державне агентство автомобільних доріг України надало офіційну відповідь Буській районній раді, що Службі автомобільних доріг у Львівській області доручено терміново розпочати роботи на зазначених автодорогах. А водії і надалі, починаючи від мосту через залізничні колії в сторону сіл Балучин, Андріївка та м.Золочів, об'їжджали величезні ями, створюючи аварійно небезпечні ситуації.
Відтак терпець увірвався, і громада Красного, враховуючи рішення сходу селища від 4 серпня, вирішила у вівторок о 10 год. перекрити дорогу. «Можливо, тоді хтось почує крик громади, оскільки усі інші цивілізовані методи уже вичерпані! Люди вимагають зустрічі з керівництвом Служби автомобільних доріг у Львівській області чи Львівської ОДА", – сказано у зверненні.
Забігаючи наперед, зазначимо, що ефект від такого соціального вибуху був миттєвий – шляховики взялися латати ями ще до того, як люди перекрили трасу на знак протесту проти бездоріжжя. А перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Львівській області Василь Баранович, дізнавшись про наміри красненців і приїзд журналістів, ще завчасу прибув на місце події і пообіцяв людям за 25 днів відремонтувати дороги. Однак люди заблокували рух транспорту – на знак серйозності своїх намірів йти до кінця.
Владнати проблему селища прийшло більше ста мешканців Красного. Вони обурені – внаслідок величезної кількості ям ламаються машини і виникають аварійні ситуації. А ось і перші заручники "боротьби за справедливість" – пасажири переповненої маршрутки, які в розпачі виходять і просять пропустити. Та протестувальники незворушні. Вони кажуть: людей шкода, але іншої ради немає – лише перекривати дорогу.
За усіма подіями спокійно спостерігають правоохоронці. Не обходиться і без провокацій. Молода жінка, яка називає себе журналісткою, звертається до міліціонерів – це ж незаконно, чому ви не реагуєте. Інша акцентує увагу на політичний підтекст, мовляв, на такі висновки наштовхує поява людей у червоних куртках і кепках зі символікою «Удару». Та організатор акції, депутат Буської районної ради Богдан Глова, який діє за дорученням красненців, обурений – це протестна позиція громади і жодної політики. До слова, п'ятьох найактивніших учасників акції відразу після пікету таки притягнули до адмінвідповідальності – їм довелось заплатити по 51 гривні штрафу.
А тим часом люди подовжували ходити по пішохідному переході (на знімку).Так тривало майже сорок хвилин. У цей час на сесії Львівської обласної ради з приводу подій у Красному оголосили запит депутата облради Богдана Козака, в якому прозвучала вимога сприяти у ремонті проблемних автошляхів.
Ірина Гаєвська