Підготовка та планування вагітності в сучасному світі – необхідність для тих чоловіків і жінок, які мріють про збільшення родини. Якщо в минулому столітті планування вагітності полягало в тому, що сім'я приймала рішення «завести дитину» і переставала користуватися засобами контрацепції, то сьогодні цього недостатньо. Багато батьків вважають своїм обов'язком спочатку зміцнити матеріальне становище, обзавестися житлом, і тільки потім думати про народження дитини, щоб гарантувати йому стабільне майбутнє. Однак чим старше батьки, тим нижче вірогідність зачаття і вище можливість народження дитини з тим чи іншим захворюванням.
Статистика говорить, що приблизно 15% сімейних пар в Росії стикаються з проблемами при зачатті дитини. При цьому в 45% випадків причина у зниженою жіночої фертильності, а в 40-45% – в чоловічий. І лише 10% викликані імунної несумісністю. Для того, щоб уникнути неприємностей ми рекомендуємо звернутися до одніїє з найкращих клінік в Україні IPF. Тобто ймовірність чоловічого і жіночого безпліддя приблизно однакова. Значить програма підготовки до вагітності повинна бути спрямована. на підвищення фертильності обох батьків! Причому підготовка до вагітності повинна починатися не після низки невдалих спроб, а заздалегідь. Такий підхід допоможе майбутнім батькам застрахуватися від невдач із зачаттям і пов'язаних з ними негативних емоцій. Крім того, важливо розуміти, що правильне планування вагітності дозволить забезпечити здоров'я майбутнього малюка і оптимальні умови для формування його організму.
Отже, ви мрієте про дитину і готові збільшити свою сім'ю. Наступний крок – планування вагітності. З чого почати?
Виділимо основні етапи планування вагітності.
Перший етап – оздоровлення майбутніх батьків. Необхідно пройти обстеження при плануванні вагітності. Важливо перевірити, чи не страждають чи чоловік і жінка ЗПСШ, а також гепатитом. При позитивних результатах слід пройти лікування, оскільки такі хвороби можуть перешкоджати вагітності або ускладнювати її перебіг.
Крім того, при наявності будь-якого хронічного захворювання в одного з батьків бажано його вилікувати або добитися стійкої ремісії. Навіть якщо хронічним захворюванням страждає тільки чоловік, і воно не передається статевим шляхом, лікування необхідно. Адже хвороба може загостритися в будь-який момент, а якщо в цей час вже настане вагітність, то майбутня мама теж ризикує заразитися.
Якщо лікування передбачало прийом ліків, особливо антибіотиків, стероїдів або гормональних препаратів, необхідно уточнити у лікаря, через який час після закінчення прийому можливо планування вагітності.
Жінці також слід перевіритися на антитіла до деяких захворювань, які можуть ускладнити перебіг вагітності, і якщо їх немає, то можливо, доведеться зробити вакцинацію.
Якщо відбувається планування першої вагітності, то на цьому етапі бажано здати аналізи на резус-фактор і групу крові обом батькам, щоб заздалегідь дізнатися про можливу несумісність.
Другий етап для жінки – це підготовка організму до вагітності, а для чоловіка – до зачаття.
Для жінки основна мета цього етапу – налаштувати організм на перехід у новий стан, в якому йому доведеться перебувати майже рік. Жінкам необхідно включити прийом вітамінів і мінералів у планування вагітності. Відгуки лікарів показують, що прийом фолієвої кислоти, магнію, вітаміну В6 та інших корисних речовин значно збільшує шанси на зачаття і сприяє правильному формуванню плода.
Для жінки дуже важлива фізична підготовка тіла до вагітності. Тому майбутній мамі слід весь період планування вагітності займатися вправами, що зміцнюють м'язи спини і преса. Їм достатньо приділяти 20 хвилин 3 рази на тиждень. При підготовці до вагітності бажано більше гуляти і добре харчуватися.
Чоловікам в цей період слід спрямувати свої дії на підвищення ймовірності зачаття. Для цього доцільно на час відмовитися від шкідливих звичок, уникати стресів. Прийом препаратів, що поліпшують чоловічу фертильність, також входить до планування вагітності. Вартість таких препаратів може помітно коливатися. Однак не варто поспішати вибирати самий «бюджетний» варіант. Для початку уточніть, на який курс розрахована упаковка. Адже приймати препарати, що підвищують вірогідність зачаття необхідно мінімум 72 дні. Обов'язково зверніть увагу, чи містить препарат необхідну кількість головних речовин, що впливають на чоловічу фертильність – цинку, вітаміну Е і L-карнітину. Щоб ці речовини дійсно подіяли на репродуктивні здібності чоловіка, їх дозування повинні перевищувати денну норму. Якщо ви довго не можете завагітніти радимо вам звернутися до спеціалістів компанії IPF. На сайті http://ipf.kiev.ua/eko-iskustvennoe-otplodotvorenie ви найдете поради а також контактну інформацію.
Підготовка перед вагітністю в обох подружжя повинна тривати 2-3 місяці.
І завершує планування вагітності зачаття. Не варто впадати у відчай, якщо воно не відбудеться після першої спроби. Фахівці вважають, що їхня допомога необхідна, якщо зачаття не відбулося протягом року. Якщо за цей період зачаття не відбулося, або у когось з майбутніх батьків спостерігаються відхилення у здоров'ї, які дають підстави запідозрити порушення репродуктивної функції (наприклад, нерегулярний менструальний цикл), то необхідно відвідати відповідного лікаря і поставити йому запитання про планування вагітності. Форум, нехай навіть самий спеціалізований, в такій ситуації не помічник. Будь-який сайт планування вагітності містить загальну інформацію, яка допомагає створити оптимальні умови для зачаття і вагітності, але вирішити проблеми в кожному конкретному випадку може тільки фахівець.
Всі етапи планування вагітності важливі. Постарайтеся не нехтувати ними. І навіть якщо вам здається що програма планування вагітності при такому підході розтягнеться на рік, а ви не хочете чекати так довго, то подумайте про здоров'я своєї майбутньої дитини. Тільки від вас, батьків, залежить його благополуччя, успішність і щастя. А все це неможливо без міцного здоров'я.