Такої прискіпливої уваги з боку громадськості та медіа району до автостанції в місті Буську, особливо щодо жахливого стану території на ній, вже давно не було. Бо, що не кажіть, але це своєрідні ворота у древнє, з багатою історією та культурою місто, його візитівка. Отож, автобусна станція мала би бути взірцем не лише міста, а й загалом району. І цього повинні добиватись усі – і влада, і мешканці. Проте бачимо не вельми привабливу картину, яка добре таки псує імідж нашого міста й, без перебільшення, заставляє сумніватись, чи є тут господар?
Чи умисно це, чи все-таки з інших причин, проте, погодьтесь зі мною, історія з облаштуванням АС в місті досить давня і має "велику бороду".
Пригадую, як декілька років тому при громадському обговоренні підвищення тарифів на воду та водовідведення наші міські та районні достойники сповістили людям, що автостанцію можуть перенести на окраїну міста. Зрозуміло, що ті були проти. Як на мене, то вже тоді почали готувати громаду до можливих змін. Річ у тім, що на приміщення, які входили в комплекс автостанції (зал очікування, каса, павільйон "Дорожній", кіоск для продажу періодики, туалет), та й на територію навколо автостанції деякі інвестори поклали око, щоб збудувати торговельний комплекс і згодом здавати його в оренду.
Попередній власник чомусь збанкрутував. Хоча прибутки від автостанційної діяльності є. З березня цього року згідно договору, укладеного між надавачем автостанційних послуг та обласною адміністрацією, автостанція мала б продовжувати роботу, але з іншим власником. І якби було його бажання, то запрацювала б відразу. А сталося по-іншому.
Аж тричі проводили громадські обговорення, і щоразу інвестор висував інші пропозиції. Хоча, на мою думку, робилося це з однією метою: додатково долучити собі омріяну територію біля автостанції (зараз місце стоянки для автомобілів, продажу сільгосппродукції). Вдавалися до всіляких маніпуляцій як з депутатським корпусом, так і з громадою. Наголошу, що третє обговорення проведено без обговорення: запрошена на них була лише одна сторона – та, що "за".
Тому складається враження, що хтось, випробовуючи терпіння громадян, хоче банально виторгувати собі побільше земельки в самому центрі міста. Бо, переконаний, перевізникам та пасажирам вистачає існуючої території. Натомість усі хочуть елементарного: аби не було таких ям, аби працювала каса для продажу білетів, особливо пасажирам, які мають пільги, та щоб було де заховатися від негоди.
Пригадую, подібне обіцяв інвестор. Але нині він уже категоричний: то є моя власність, що хочу, те буду робити. І зробив. У приміщенні мала бути каса для продажу білетів та зал очікування для пасажирів, а зараз там аптека. Невже в місті бракує торговельних закладів? Якщо викупили приміщення, то використовуйте їх за призначенням, а не здавайте в оренду. Мабуть, і в угоді на продаж колишньої автостанції були такі зобов’язання?
Люди, які чекають на автобус на дощі, снігу, на сильному вітрі, в холоді, ходять по великих калюжах, хоч "незлим тихим словом" згадують керівників міста та таких "інвесторів", чекають все-таки на позитивні зміни. Проте складається враження, що зацікавлені особи хочуть зробити так, аби площу Звитяги перетворили в ще один торговельний центр, а автостанцію перенесли на околицю міста. Чи погодяться з таким громадяни, сумніваюсь.
Василь КАШУБА,
начальник відділу у справах захисту прав споживачів Буської районної ради