Головна Коротко Купуючи товар в кредит – провірте документи

Купуючи товар в кредит – провірте документи

1804

 Доволі часто до відділу у справах захисту прав споживачів звертаються покупці за порадою або допомогою, зокрема ті, хто придбав товар декілька років тому,  а тепер на їхню адресу приходять повідомлення від колекторської фірми про чималу заборгованість перед банком.

 
Є категорія людей, які, купуючи той чи інший товар, беруть споживчий кредит у банку або іншій фінансовій установі. Відтак між кредитодавцем та споживачем укладається договір про його надання. Кредитодавець бере зобов’язання надати кошти споживачеві для придбання відповідного товару у розмірі та на умовах, встановлених договором, а споживач зобов’язується повернути їх разом з нарахованими відсотками.
 
Але потрібно усвідомлювати, що доведеться додатково сплачувати немалі відсотки. Часто буває, що самі продавці та кредитори "заманюють" покупців придбати у них товар в кредит, бо мають відповідний з цього зиск.
 
Якщо ж без кредиту не обійтись, то, насамперед, добре прочитайте договір, особливо зважте на текст, який надрукований меншим шрифтом. Не буде зайвим, якщо порадитесь зі сторонньою людиною, яка володіє знаннями або навиками щодо отримання споживчих кредитів.
 
Хочу наголосити, що не всі кредитори надають відповідну письмову та усну інформацію, та й самі договори складено так, що ви ще можете додатково сплачувати відсотки або інші елементи кредиту. Як правило, кредитні спілки не мають власних грошей, тому співпрацюють з тим чи іншим банком. Буває так, що, "попрацювавши" деякий час, кредитні спілки зникають і залишаються споживачі сам на сам зі своїми проблемами. Бо, якщо навіть виплачено кредит, не вірте на слово працівникам кредитної установи. Обов’язково візьміть, не зволікаючи, довідку, яка б засвідчувала, що ви, як позичальник, не маєте заборгованості перед кредитодавцем. Та зберігайте укладений договір та довідку не менше 10 років. Це потрібно для того, щоб не мати неприємностей через декілька років, які можуть виникнути, коли отримаєте лист від колекторської фірми, де йдеться про вашу заборгованість. А в цю суму входять: тіло заборгованості, відсотки, пеня, віндикаційні витрати.
 
У деяких позичальників не витримують нерви і вони сплачують чималі суми після тривалих дзвінків протягом дня і ночі, і так щоденно. Окрім цього, приходять листи, в яких колекторські фірми залякують боржників.
 
Отож, якщо виникли якісь проблеми не з вашої вини, захищайте свої права.
 
Василь КАШУБА,начальник відділу у справах захисту прав споживачів Буської районної ради