Головна Спорт У Львові відбувся відкритий чемпіо­нат Львівської області з кіоку­шинкай карате

У Львові відбувся відкритий чемпіо­нат Львівської області з кіоку­шинкай карате

У Львовіперші

23-24 березня у Львові відбувся відкритий чемпіо­нат Львівської області з кіоку­шинкай карате серед юніорів-юніорок та дорослих у різ­них вагових категоріях.  Такий підсумковий етап став пере­віркою готов­ності спорт­сменів до міжнародних зма­гань – офі­ційного Чемпіонату Європи, який проходитиме 1-3 червня в м.Люцерн у Швей­царії.

У львівських змагах 74 учасники пред­ставляли Хмель­­ницьку, Луць­ку, Івано-Франків­ську та Львів­ську області. У їхній ко­горті були і семеро спортовців ДЮСШ "Авангард", які пока­зали високі результати. Серед юніорів чемпіонами стали Ігор Максимів, Олег Диба, Ана­с­тасія Керкало, Наталя Дере­в'янко. Бронзу вибороли Юля Дулиба і Юля Бородійчук. Серед дорослих титул чем­піонки здобула Божена Паля­ниця.

Загалом про високий рі­вень змагань свід­чила участь у них два­надцять майстрів спор­ту, двадцяти чотирьох КМС, двадцяти семи першо­роз­рядників, одинадцяти другого і третього роз­рядів. Окрім цього, за напруженими по­єдинками уважно спосте­рігав представ­ник Мініс­терства сім'ї, молоді та спорту Олек­сандр Желепа (чемпіон світу з кікбоксингу).

У Швейцаріїкращі

27 квітня у швейцар­ському місті Станс проходив дитячий міжнародний турнір VІІІ відкри­того чемпіонату Швей­царії (Ку­бок Європи), у якому взяли участь 18 країн і 380 спортовців. Зо­крема Україну  представ­ляли дві команди: м.Ла­дижин, Він­нич­чина  – 11 спорт­сменів ДЮСШ "Сіндо" і Львів­щина – 17 спорт­сменів ДЮСШ "Авангард".

Наша збірна виборола 18 призових  місць, з них авангар­дівці – 11. Най­запеклішу конку­ренцію над­бужанським кара­тистам ство­рили команди Ли­т­ви, Казах­стану, Росії, Німеч­чини та Ізраїлю. Про­те наші хлопці і дівчата довели, що напо­лег­ливі тренування дають високі результати.

Най­молодші учас­ники змагань Максим Олійник і Максим Кіт у розділі  ката посіли відповідно І і ІІ місця, а в розділі куміте оби­два стали сріб­ними призерами. Христина Осика виборола брон­зу в розділі куміте, провівши три поєдинки. Олег Пригарний став ІV в розділі ката. А скарбничка нагород Ігоря Максиміва попов­нилась трьома медалями (І і ІІ м. в двох розділах ката і ІІІ м. – в куміте). Окрім цього, хлопець отримав кубок від органі­заторів змагань за найкращу техніку куміте (за нокаут). Тут варто зазначити, що Ігор Максимів вже третій рік поспіль посідає призові місця на цьому турнірі.

Юрій Крюков виборов ІІ місце у розділі ката, посту­пившись своєму одноклуб­нику Ігорю Максиміву. В куміте Юрій виступив у категорії до 75 кг серед спортсменів 1997-1995 р.н. І хоча хлопець був наймолодшим учасником у даній категорії, це не за­вадило йому показати блис­кавичні поєдинки і посісти І місце (в куміте). До слова, усі перемоги здобув нокау­том. Найважчими  виявилися перший та останній, у якому Юрій переміг представника Литви, яка загалом лідирує у європейському карате.

Третій рік поспіль І місце у розділі куміте твердо посідає улюбленець всієї збірної Роман Сподарик. У категорії до 40 кг (2001-2000 р.н.) в змагах взя­ли участь 46 учасників, серед яких Роман лідирував. А два його останні поєдинки (півфі­наль­ний і фінальний) хлопець виграв у представ­ників Росії. І зробив це на­стільки ефектно і яскраво, що тренер перемо­женої збірної потиснув Рома­нові руку і  сфо­тографувався із ним на па­м'ять. А ще п’ятеро авангар­дівців – Маркіян Анто­нишин, Олек­сандр Шпур, Олег Осика і Максим Муха та Рус­лан Мо­настирський – отри­­мали досвід європей­ських змагань. Після них ра­зом зі своїм тре­нером Віта­лієм Крю­ковим над­бужан­ці відпочили в тер­маль­­ному аквапарку м.Бе­шеньово (Сло­ваччина), по­ба­чили красу Бу­дапешта, Мюн­хена, відві­да­ли музей ВМW, де навіть зро­били світлини біля ав­тів­ки Джейм­са Бон­да і, на­сам­кі­нець, на­соло­дились тер­маль­­ними во­дами все­світньовідо­мої ку­пальні ім.графа Сєчені (Угор­щи­на). Усе це – завдя­ки ди­­рек­тору ДЮСШ "Аван­гард" Бог­дану Пасічнику та Львівській ту­­ристичній ком­панії "АККОРД-ТУР".

Повернувшись з восьми­денної подорожі Європою, авангардівці знову напру­жено тренуються – попе­реду офі­ційний Чемпіонат Євро­пи в Швейцарії. Побажаймо їм  спор­тивного успіху!

Ірина  ГАЄВСЬКА